وارد کردن کرمان خراسان دستگیری پلیس آگاهی

وارد کردن: کرمان خراسان دستگیری پلیس آگاهی اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی قیمت + کارنامه ۷ ماهه بازار مسکن

رصد اوضاع هفت ماه گذشته بازار مسکن نشان می‌دهد این بخش از یک طرف کمترین بازده را در بین بازارهای رقیب دارد و از سوی دیگر به علت ورود گروه جدیدی از متقاضیان مجهز

قیمت + کارنامه ۷ ماهه بازار مسکن

کارنامه ۷ ماهه بازار مسکن + قیمت

عبارات مهم : بازار

رصد اوضاع هفت ماه گذشته بازار مسکن نشان می دهد این بخش از یک طرف کمترین بازده را در بین بازارهای رقیب دارد و از سوی دیگر به علت ورود گروه جدیدی از متقاضیان مجهز به تسهیلات بانکی، به تدریج تعداد معاملات در حال زیاد کردن هست.

به گزارش ایسنا، شرایط موجود حاکی از آن است بعد از نوسانات بهاری، گروه موسوم به متقاضیان تجهیز شده است به تسهیلات “تسه” و “مسکن یکم” در تابستان وارد بازار مسکن شده است اند که به رشد تدریجی معاملات کمک کرده اند.

قیمت + کارنامه ۷ ماهه بازار مسکن

فروردین ماه امسال تاثیر شرایط انتخاباتی منجر به کم کردن ۸.۵ درصدی معاملات مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نسبت به ماه مشابه سال قبل شد، در اردیبهشت ماه ۶.۴ درصد رشد کرد، در خردادماه ۰.۸ درصد کمتر شد، در ماه آغازین فصل تابستان نیز معاملات ۲.۵ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل بود، در مردادماه ۶.۲ درصد بالاتر قرار گرفت، در شهریورماه شاهد زیاد کردن ۹.۷ درصدی بودیم و در مهرماه رشد ۳۴.۴ درصدی تعداد معاملات نسبت به ماه مشابه قبل به ثبت رسید.

بیشترین فروش هم مربوط به واحدهای ۶۰ تا ۷۰ متر با ۱۵.۳ درصد بوده و واحدهای ۵۰ تا ۶۰ متر و ۷۰ تا ۸۰ مهر به ترتیب با سهم ۱۳.۲ و ۱۳.۱ درصد در رتبه های بعدی قرار داشتند.

رصد اوضاع هفت ماه گذشته بازار مسکن نشان می‌دهد این بخش از یک طرف کمترین بازده را در بین بازارهای رقیب دارد و از سوی دیگر به علت ورود گروه جدیدی از متقاضیان مجهز

افزایش سقف سنی امتیاز خرید تسهیلات مسکن (تسه) به ۲۰ و صندوق بعد انداز مسکن یکم (خانه اولیها) به ۱۵ سال نیز منجر به زیاد کردن میل به مشتریان به خرید واحدهای قدیمی شده است هست. با اینکه طبق معمول سالهای اخیر واحدهای کمتر از ۵ سال ساخت بیشترین فروش را با ۴۶.۲ درصد از کل معاملات شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در مهرماه امسال به خود تخصیص داده شده است دادند، فروش این نوع واحدها نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵.۳ درصد کمتر شده است است.

از سوی دیگر تعداد معاملات واحدهای ۱۶ تا ۲۰ سال با جهش ۱۰۷ درصدی و واحدهای بیش از ۲۰ سال با رشد ۶۳ درصدی مواجه شده است اند. همچنین بیشترین فروش در مناطق ۵، ۴ و ۲ انجام شده است و با وجود ارایه تسهیلات ۸ درصد جهت خرید و ساخت واحدهای نوساز در بافتهای فرسوده تعداد معاملات در این مناطق چندان اوج نیست. کمترین میزان رشد قیمت مسکن نیز در منطقه ۱۲ که دارای بیشترین پلاکهای فرسوده است با ۱.۲ درصد تعلق دارد.

میانگین رشد قیمت مسکن طی هفت ماهه ابتدای امسال ۶.۲ درصد بوده که هنوز ۲ درصد پایین تر از قیمت تورم عمومی قرار دارد. طی هفت ماهه امسال درمیان بازارهای پنجگانه بانک، بورس، سکه، ارز و مسکن؛ بانک و بورس با ۱۱.۶ درصد به صورت یکسان رتبه نخست را در بازدهی از آن خود کرده اند. بعد از آن سکه به علت رشد قیمتی که در هفته های اخیر تجربه کرده است به عنوان دومین بازار پربازده با ۷.۹ درصد در هفت ماهه امسال بوده هست. بازار ارز با شاخص دلار نیز توانسته است ۷ درصد بازدهی داشته باشد که سومین بازار پربازده محسوب می شود. بازار مسکن نیز با رشد قیمتی ۶.۲ درصد در مقام چهارم بازارهای پربازده قرار داشته است.

قیمت + کارنامه ۷ ماهه بازار مسکن

با این حال شاخص های ماهیانه قیمت و تعداد معاملات نشان می دهد که بخش مسکن در حال عبور از شرایط رکودی است و احتمال همسطح شدن تورم مسکن با تورم عمومی در ماههای نهایی سال وجود دارد. بعضی کارشناسان قیمت رشد قیمت مسکن در سال آینده را ۲ درصد بالاتر از تورم عمومی و بعضی دیگر زیاد کردن قیمت مسکن را در نوسان بین شاخص تورم و سود بانکی آینده نگری می کنند.

متوسط قیمت مسکن پایتخت نیز هم اکنون ۴.۷۹ میلیون تومان در هر متر مربع است که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸.۷ درصد زیاد کردن یافته هست. رصد مشتریان بازار مسکن شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز حاکی از آن است عمده تقاضا در بخش خرید واحدهای میانگین و کوچک متراژ انجام می شود که بخشی از طریق دریافت تسهیلات مجهز می شوند. از سوی دیگر با توجه به حباب قیمت مسکن و نبود قدرت خرید متقاضیان، رکود واحدهای لوکس کماکان ادامه دارد.

رصد اوضاع هفت ماه گذشته بازار مسکن نشان می‌دهد این بخش از یک طرف کمترین بازده را در بین بازارهای رقیب دارد و از سوی دیگر به علت ورود گروه جدیدی از متقاضیان مجهز

تاکنون ۲۸۲ هزار نفر جهت دریافت تسهیلات از محل سپرده گذاری صندوق بعد انداز مسکن یکم (خانه اولی ها) عضویت کرده اند که طی ۲۷ ماه اخیر میانگین ۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر عضویت ماهیانه و ۱۲۵ هزار نفر سالیانه را نشان می دهد. ۲۰ هزار نفر نیز موفق به دریافت وام شده است اند. علت پایین بودن نسبت دریافتی ها به عضویت کنندگان این است که در روزهای ابتدایی تعداد کمتری از این وام استقبال می کردند که به تدریج روند صعودی به خود گرفت و هم اکنون به ۴.۳ برابر نسبت به روزهای اولیه رسیده است.

فروردین امسال، حجم تسهیلات پرداختی از محل صندوق بعد انداز مسکن یکم به منزل اولی های شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران معادل ۱۱۸ فقره به ثبت رسید که این میزان در آخر تابستان حدود هشت برابر شد و به بیش از ۸۰۰ فقره تسهیلات زیاد کردن یافت. همچنین از ابتدای راه اندازی این صندوق روزانه حدود ۱۶۰ نفر اقدام به سپرده گذاری می کردند که هم اکنون این عدد به میانگین روزانه ۷۰۰ فقره افتتاح حساب رسیده هست. لذا می توان آینده نگری کرد که با ورود تعداد بیشتری از مشتریان به بازار مسکن شاهد زیاد کردن معاملات در شش ماهه دوم سال باشیم.

قیمت + کارنامه ۷ ماهه بازار مسکن

مصطفی قلی خسروی ـ مدیر سابق اتحادیه املاک ـ می گوید: دولت دوازدهم به فکر این است که تسهیلات بهتری را در اختیار خریداران و سازندگان مسکن قرار دهد و تلاش کرده تسهیلات را زیاد کردن دهد، لذا امیدواریم اثر این تسهیلات را در نیمه دوم امسال شاهد باشیم و معاملات مسکن زیاد کردن یابد. آینده نگری من این است که در شش ماهه دوم امسال قیمت مسکن مقدار اندکی بالاتر از قیمت تورم قرار گیرد.

واژه های کلیدی: بازار | تسهیلات | سال آینده | تسهیلات مسکن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

قیمت + کارنامه ۷ ماهه بازار مسکن

قیمت + کارنامه ۷ ماهه بازار مسکن

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs